مترجم سایت

 

زندگینامه و وصیت نامه شهید محمد جهان آرا

زندگی نامه شهيد محمد علی جهان آرا

تولد و كودكی به سال 1333 در خانواده‌ای مستضعف، مسلمان، متعهد و دردكشیده در خرمشهر متولد شد. پایبندی خانواده او (بویژه پدرش) به اسلام عزیز باعث گردید كه از همان كودكی عشق به خدا و خاندان عصمت و طهارت(ع) در جان و قلب محمد ریشه دواند. از همین ایام وی تحت نظر پدر بزرگوارش به فراگیری قرآن مجید پرداخت.

فعالیتهای سیاسی – مذهبی فعالیتهای سیاسی – مذهبی شهید جهان‌آرا از شركت در جلسات مسجد امام صادق(ع) خرمشهر شروع شد. واز همان زمان مبارزه جدی او علیه طاغوت آغاز شد. در سال 1348 – در سن 15 سالگی – تحت تاثیر جنبش اسلامی به رهبری حضرت امام خمینی(ره) همراه عده‌ای از دوستان فعال مسجدی‌اش وارد مبارزات سیاسی شد. ابتدا به برپایی جلسات تدریس و تفسیر قرآن در مساجد پرداخت؛ ضمن آنكه در مبارزات انجمنهای اسلامی دانش‌آموزان نیز شركتی فعال داشت. در اواخر سال 1349 همراه برادرش به عضویت گروه مخفی حزب‌الله خرمشهر درآمد. افراد این گروه با هم میثاقی را نوشته و امضاء كردند و در آن متعهد شدند كه تحت رهبری حضرت امام خمینی(ره) تا براندازی رژیم منفور پهلوی از هیچ كوششی دریغ نكرده و از جان و مال خویش برای تحقق این امر مضایقه نكنند.

ادامه »


موضوعات: خاطرات شهدا
   سه شنبه 7 مهر 13941 نظر »

 

کلیدواژه ها: از خود گذشتگي...

موضوعات: خاطرات شهدا
   دوشنبه 6 مهر 1394نظر دهید »

 

کلیدواژه ها: قول داده بود

موضوعات: خاطرات شهدا
   دوشنبه 6 مهر 1394نظر دهید »

خود رو از نامحرمان بپوشان اين دست بخاطر دفاع از تو قطع شده…

مواظب باش در روز قيامت ازت پيش خدا شكايت نكند


موضوعات: خاطرات شهدا
   دوشنبه 6 مهر 1394نظر دهید »

شهدای نوجوان مانند چراغ هایی هستند که راه را برای جوانان امروز کشور روشن ساخته اند .

براي شادي روحشان صلوات

اللهم صل علي محمد وآل محمد و عجل فرجهم

کلیدواژه ها: شهدای نوجوان

موضوعات: خاطرات شهدا
   دوشنبه 6 مهر 1394نظر دهید »

همگی به پرواز درآمدند

در آستانه عملیات بیت المقدس، دشمن دست به تحرکات گسترده ای زده بود و مرتبا نیرو و تجهیزات به جبهه های جنوبی ارسال می کرد. لذا از سوی نیروی هوایی تدبیری اندیشیده شد تا ضربه ای کاری به دشمن وارد شود لذا بعد از کسب اطلاعات لازم و تهیه نقشه های پروازی، تصمیم بر این شد که در یک عملیات گسترده هوایی عقبه دشمن از جمله نفرات و تجهیزات آنها از ارتفاع بالا بمباران شدید شود.
در 29 اسفند سال 1360 طرح آغاز شد و دوران به عنوان لیدر یا همان فرمانده دسته پروازیف انتخاب و 15 نفر از خلبانان تیزپرواز ارتش جمهوری اسلامی ایران نیز انتخاب شدند. بعد از توجیهات لازم توسط دوران، همگی به پرواز درآمدند و با هدایت او مواضع دشمن به سختی بمباران شد و راه برای فتح خرمشهر هموار گردید.
خاطرات شهید عباس دوران


موضوعات: خاطرات شهدا
   جمعه 3 مهر 1394نظر دهید »

1 3 4 5 ...6 ...7 8 9 10 11 12 ... 14

موضوعات

لطفاً نظرات و پيشنهادات خود را در انتهاي مطالب درج بفرماييد پشتيباني فانوس بهترين لحظات را براي شما آرزومند است

جستجو

وبلاگهای برتر
خبرنامه

موتور جستجوی پرسش و پاسخ دینی

گروه تفسیر و علوم قرآنی سطح سه

 
20 روش آسان حفظ قرآن